Latest Results

    11. oktober 2016 | 19:35
    Kløvermarken Idrætsanlæg
    read more
    PosHoldKVUTMPts
    1.DKMV91245840
    2.Dendermonde98102825
    3.Klub Hygge86111419
    4.Spielmachers8422-214
    5.Cph. Celtic 1.8413-513
    6.AlkenRy United9324-511
    7.Valhalla FC8314810
    8.KulturklubbenX8314-410
    9.Fionias Engle722328
    10.Los Gigantos7133-56
    11.7UP9036-133
    12.Lokomotiv Ordrup8107-263
    view all
    PosHoldKVUTMPts
    1.DKMV221606+2548
    2.Hvidovre 2. P.221426+3144
    3.Haven Boldklub221336+3042
    4.Cph. Puffins221237+2539
    5.Mannschaft SV.2211110-934
    6.BK Batmann221039-833
    7.Brune Stjerne2210111-531
    8.BK Catenaccio22868+2530
    9.Jomsborg229211+229
    10.FF 03228311-2027
    11.BK Stængerne226214-3620
    12.Dynamo Petrobas221219-635
    view all

    PLAYERS

    BREAKING NEWS

    IMG_7854EDIT

    thailandske tricks hos DKMV

    Adisak is one of the youngest players to join the team. As an impressive striker and exciting dribbler, he’s qualified to

    IMG_0020B_W O

    TG aka Turbo Geert gør det igen..

    TG fortsatte sin imponerende målstime, da DKMV lørdag aften vandt med 3-1 over GFC. Den driblestærke TG scorede for 4. kamp

    IMG_7826EDIT

    sæsonens første hat-trick!

    5. kamp i sæsonen sikrede Jonas sit hattrick med et flot mål, hvor han modtog bolden i venstre side af banen,